Інноваційна Система підрахунку клітин в біологічних рідинах Fast Read 102: швидкість, зручність, точність

Інноваційна Система підрахунку клітин в біологічних рідинах Fast Read 102: швидкість, зручність, точність

Підрахунок клітинних елементів в біологічних рідинах є щоденним видом діяльності науково-дослідних і клініко-діагностичних лабораторій. Традиційний метод дослідження, заснований на використанні камери Горяєва, вимагає від лаборантів не тільки певних навичок і знань, але й гарної вправності. Чим вона вища, тим менше йде часу на процес. Інноваційна система підрахунку клітин Fast Read 102 є альтернативою камері Горяєва і дозволяє ефективно і комфортно проводити дослідження біоматеріалу набагато швидше, ніж при традиційному методі. Як працює система Fast Read 102 і в чому її переваги, розповідає СТАРЛАБ.

Що таке Fast Read 102?

Розроблена італійською компанією Biosigma (Біосігма) система Fast Read 102 – це комплекс лабораторного обладнання, який дозволяє застосовувати альтернативний практичний підхід до підрахунку клітин в біологічних рідинах. Стандартний набір системи Fast Read 102 складається з 4 речей: слайд-планшета, мікропіпетки, пробірки на 10 мл з кришкою і контрастної речовини. Лаборанти можуть доповнювати набір своїми пробірками і піпетками, оскільки слайд-планшет дозволяє одночасно досліджувати 10 зразків!

Як працювати з Fast Read 102?

Процес дослідження біологічних рідин за допомогою системи Fast Read 102 по етапах проведення та принципу підрахунку клітин ідентичний класичному методу з використанням камери Горяєва. Відмінність – в комфорті дослідження і можливості забезпечити однаковий метод приготування досліджуваних зразків.

Розглянемо роботу з Fast Read 102 на прикладі визначення кількості клітинних елементів в 1 мл сечового осаду (число Нечипоренко).

Початковий етап дослідження збігається з класичним методом: проба свіжої сечі акуратно, уникаючи утворення піни, розмішується звичайною піпеткою Пастера і заливається в пробірку об’ємом 10 мл, після чого центрифугується 15 хв зі швидкістю 1500-2000 об / хв.

На другому етапі пробірка з сечовим осадом закріплюється в штативі. Рекомендуємо використовувати штатив з фіксацією пробірок в лунках, щоб вони не випали і не розбилися при наступних маніпуляціях.

Третій етап полягає в тому, що в закріплену в штативі пробірку з осадом опускається піпетка спеціальної конструкції MTmicrotips, що входить в набір Fast Read 102. Особливістю даної піпетки є інноваційна конструкція. Відразу за носиком піпетки її трубка розширюється, утворюючи «бульбашку» особливої ​​форми. При опусканні піпетки в пробірку, що входить в набір Fast Read 102, цей «міхур» щільно прилягає до стінок пробірки, що звужуються, і фіксує обсяг рідини в 1 мл – рівно стільки, скільки необхідно для виконання дослідження. Решта надлишкового біоматеріалу виливається з пробірок при нахилі штатива під кутом більше 90 градусів.

Наступний етап – дозування за допомогою піпетки MTmicrotips однієї краплі готового до аналізу ресуспензійованного осаду в камеру слайд-планшета. Підрахунок ведеться в 5 квадратах, розташованих на сітці «шахматкою». Щоб уникнути перерахунку або недоліку, підраховуються тільки клітини, що знаходяться з однієї і тієї ж сторони у всіх квадратах.

У чому особливості та переваги Fast Read 102?

Як видно з опису процесу, дослідження сечового осаду за допомогою камери Горяєва і системи Fast Read 102 за технікою виконання принципово не відрізняється – ті ж самі етапи та послідовність, тільки у випадку з системою рідина заливається в камеру слайд-планшета, а не в камеру Горяєва. В цьому і є головна особливість Fast Read 102 – в конструктивній особливості слайд-планшета. Розглянемо його докладніше.

Слайд-планшет виготовлений з міцного, кристально прозорого полиметилметакрилата і виступає в ролі предметного скла. Він має десять камер і використовується для мікроскопічного дослідження суправітально забарвлених або нативних препаратів, які приготовлені з біологічних рідин. Кожна камера слайд-планшета покрита ультратонкою прозорою платівкою з пластика, що виконує функцію покривного скла. Відстань між поверхнею слайд-планшета (предметним склом) і цією вбудованою пластиною (покривним склом) забезпечує рівномірний одношаровий розподіл клітинних елементів. Даний фактор дуже важливий, оскільки така конструктивна особливість слайд-планшета дозволяє уникнути ущільнення седиментації і як наслідок – накладення епітеліальних клітин, що призводить до труднощів при підрахунку. Додатковий комфорт в роботі забезпечується тим, що кожна камера слайд-планшета оснащена власною системою для забору надлишку рідини, а отже немає потреби збирати зайву рідину абсорбуючим спонж-тампоном, як це відбувається в класичному методі.

Також величезною перевагою слайд-планшета Fast Read 102 в порівнянні з камерою Горяєва є відсутність необхідності притирати покривне скло для дослідження кожного зразка: в планшеті воно вже вбудовано спочатку, причому оптимізовано для максимально ефективного розподілу рідини всередині камери. Плюсами, що роблять роботу з системою Fast Read 102 комфортною, зручною і швидкою, є також можливість використання планшета для дослідження 10 зразків замість одного, що економить ресурс і час, а також одноразовость всіх предметів системи Fast Read 102: після використання не треба витрачати час на їх очищення та стерилізацію. Оскільки система Fast Read 102 мінімізує контакт лаборанта з біологічними рідинами, вона є більш безпечною і гігієнічною, ніж камера Горяєва.

Точність результату

Дослідження біологічних рідин із застосуванням що системи Fast Read 102, що камери Горяєва дає однаково високий результат. Отримані дані підрахунку клітин абсолютно ідентичні. Таким чином, при виборі методу на перший план виходять такі відмінності як комфорт, швидкість, зручність, безпека і гігієнічність процесу дослідження.

СТАРЛАБ виступає за високу культуру лабораторних досліджень і рекомендує зробити вибір на користь інновацій – системи Fast Read 102.

Замовити її і отримати консультацію по комплектації ви можете у наших менеджерів за телефонами: (067) 333-35-30, (044) 490-35 -30 або на сайті https://starlab.ua.